Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego 2018

16.06.2018

W dniu 16 czerwca 2018 r. na kaliskim torze regatowym Szałe odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w wioślarstwie. Ze względu na otwarty charakter imprezy w zawodach udział wzięły osady z klubów niemieckich. Osady naszego klubu zdobyły 10 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

W konkurencjach młodzików pierwsze miejsce zajęła Marcelina Paluszak (jedynka młodziczek), dwójka podwójna w składzie Emilia Kalinowska, Magdalena Szeszuła oraz czwórka podwójna w składzie Emilia Kalinowska, Magdalena Szeszuła, Vanessa Waszak, Zuzanna Kaczmarek. Dodatkowo dwie ostatnie zdobyły brązowy medal w konkurencji dwójek podwójnych. W konkurencjach młodzików czwórka podwójna ze sternikiem w składzie Tomasz Kominek, Jakub Przybylski, Maksym Dudek, Sergiusz Śliwa, sternik Wojciech Kalinowski zajęła drugie miejsce.

Wśród juniorów młodszych na trzecim miejscu finiszowała czwórka podwójna Jan Nowak, Bartosz Wolniewicz, Jakub Jastrzębski i Kacper Miecznik. W konkurencji dwójek podwójnych czwarte miejsce zajęła osada Jakub Jastrzębski i Kacper Miecznik, a tuż za nimi uplasowali się Jan Nowak i Bartosz Wolniewicz.

Seniorzy startowali tylko w jedynce, gdzie zajęli odpowiednio drugie - Dawid Michałowski, trzecie - Mikołaj Dopierała, czwarte - Jędrzej Jabłoński oraz piąte - Adrian Mieszczak - miejsce.

Liczne reprezentowani byli również weterani, gdzie w jedynce pierwsze miesjce zajął trener Maciej Kobyliński, a trzecia finiszowała Anna Kalinowska. W dwójce podwójnej na drugim miejscu finiszowała dwójka trenerów Maciej Kobyliński oraz Jacek Knopik, a na czwartym miejscu dwójka mieszana Anna Kalinowska i Damian Szeszuła.