Mistrzostwa Wielkopolski na ergometrze 2017

25.11.2017

W dniu 25 listopada 2017 r. na sali kaliskiego Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej 29 rozegrane zostały regaty na ergometrze wioślarskim - Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego - Puchar Polski. W rywalizacji wzięło udział 24 zawodników i 6 weteranów naszego Towarzystwa.

W kategorii seniorów po zaciętym finiszu ex aequo na piątym miejscu uplasowali się Dawid Michałowski oraz Adrian Janiak. Wśród młodziczek pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kaczmarek, a na trzecim miejscu finiszowała jej koleżanka klubowa Vanessa Waszak. Tuż za podium uplasowała się Laura Hełminska, a na szóstym miejscu rywalizację ukończyła Magdalena Szeszuła. W rywalizacji wzięły udział jeszcze Maja Skowrońska, Emilia Kalinowska, Marcelina Paluszak, Julia Nowaczyk oraz Martyna Malinowska. Wśród młodzików drugie miejsce zajął Maksym Dudek, a piąty był Kacper Dębczyński. Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali m. in. Wojciech Zwoliński, Sergiusz Śliwa i Dominik Pawlak. W juniorach młodszych trzeci był Jakub Jastrzębski, a na dziewiątym miejscu po kapitalnym finiszu rywalizację ukończył Kacper Miecznik. Nieco dalej sklasyfikowany został Bartek Wolniewicz. Wśród juniorów pomimo niedawnych problemów ze zdrowiem brązowy medal zdobył Mikołaj Dopierała, a dwie pozycje dalej finiszował Jęrzej Jabłoński. Nie miał szczęścia Adrian Mieszczak, któremu nie udało się dowieźć medalowej pozycji do mety w rywalizacji juniorów wagi lekkiej. Poza podium uplasowali się również Kamil Popielski oraz Jacek Morysiak. W rywalizacji weteranek Anna Kalinowska finiszowała przed Joanną Wleklińską, a wśród weteranów Krzysztof Kalinowski był drugi, Damian Szeszuła trzeci, a Robert Dudek czwarty. Za nimi uplasował się druh Bogusław Otocki. [Fotorelacja]