Mistrzostwa Wielkopolski na ergometrze 2016

24.11.2016

W dniu 19 listopada, jak co roku, na zakończenie zmagań w bieżącym sezonie i na początek przygotowań do kolejnego sezonu zawodnicy wzięli udział w mistrzostwach województwa na ergometrze.W ramach regat o Mistrzostwo Wielkopolski rozegrane zostały również biegi o Puchar Polski na ergometrze i w tej konkurencji drugie miejsce zajął nowy zawodnik TW Polonia, student Uniwersytetu Ekonomicznego, Mateusz Kędzia.

Wśród młodziczek najwyżej uplasowała na 17 miejscu się Laura Hełminska, która długo dochodziła do siebie po swoim starcie. W tej kategorii starotwały jeszcze Hania Kobylińska, Emilia Kalinowska, Weronika Graczyk, Marta Wojciechowska, Weronika Nowicka oraz Magda Szeszuła.

Bardzo wysoko uplasowali się dwaj młodzicy naszego klubu. Kuba Jastrzębski pomimo problemów związanych z bardzo mocnym początkiem dystansu dopłynął na 3 miejscu, a nieco za jego plecami uplasował się Kacper Miecznik. Nieco dalej uplasował się Sergiusz Śliwa, a Piotr Szajda zaczął za mocno i nie dał rady dojechać do mety. Podobnie, jak Laura po chwili doszedł do siebie.

W juniorach na drugim miejscu sklasyfikowano Mikołaja Dopierałę, dla którego nie był to najlepszy występ, po powrocie z konsultacji kandydatów Kadry Narodowej B juniorów.

W wadze lekkiej juniorów w wewnętrznej walce zawodników naszego Towarzystwa o trzecie miejsce zwyciężył debiutant Jacek Morysiak przed Kamilem Popielskim.

Nieobecny był Dawid Michałowski, który po udanych konsultacjach brał udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej A do lat 23.