Centralne Kontrolne Regaty Zakończenia Sezonu 2016

28.10.2016

W miniony weekend na jez. Malta miały miejsce ostatnie w tym roku regaty centralne, które stanowiły podstawę do kwalifikacji zawodników na konsultacje Kadry Polski. Towarzystwo Wioślarzy Polonia miało reprezentować czterech zawodników. Niestety z powodu choroby, aż trzech nie stanęło na starcie, a startujący samotnie Dawid Michałowski zanotował bardzo dobry występ lokując się na 2. msc w finale B seniorów, zajmując jednocześnie 5. msc wśród zawodników do lat 23.

Dawid zawody rozpoczął w przedbiegu, po którym zajmował dopiero 8. msc w kategorii do lat 23. Kolejne dwa finały pozwoliły mu wskoczyć na 6 msc. w tej kategorii (3 msc w finale B). W ostatnim - najważniejszym - biegu zaprezentował się bardzo dobrze, potwierdzając swoją wysoką formę. Najszybszy w kategorii senirów był zawodnik KW-04, Adam Wicenciak.

W kategorii juniorów nie wystartowali Jędrzej Jabłoński (nieobecny już podczas Mistrzostw Miasta Poznania), Kamil Popielski oraz Mikołaj Dopierała, którego choroba wyeliminowała w ostatniej chwili.