Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim 2016

12.03.2016

Tydzień później niż pierwotnie zakładano, w dniu 12 marca 2016 r., odbyły się Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim 2016. Impreza została rozegrana w hali sportowej Centrum Rekreacji i Sportu Akwen przy ul. Leśnej 6 w Czerwonaku. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach młodzików, juniorów młodszych, juniorów, seniorów oraz masters. W rywalizacji udział wzieli reprezentanci TW Polonia i udało im się wywalczyć dwa medale.

W kategorii juniorów II miejsce zajął Mikołaj Dopierała - z bardzo dobrym czasem 6:30.5 - a nieco dalej uplasował się jego partner z dwójki podwójnej, Jędrzej Jabłoński.

W kategorii seniorek wagi lekkiej III miejsce zajęła Kasia Sokołowska, a IV miejsce w kategorii seniorów Adrian Janiak, który na finiszu stracił brązowy medal. Ponadto w tej kategorii startował Dawid Michałowski, który ze względu na kontuzję kolana nie zdołał ukończyć rywalizacji.

Ponadto w zawodach udział wzięli Laura Hełmińska i Klaudia Krajnik w kategorii młodziczek, Kamil Popielski w kategorii juniorów młodszych oraz Bogusław Otocki w kategorii weteranów.